Knygų spausdinimas

Knygų maketavimas, knygų spausdinimas ir knygų įrišimas yra pagrindinės mūsų spaustuvės paslaugos. Mes galime parengti Jūsų leidinį „nuo... iki...“ arba pagelbėti bet kurioje konkrečioje gamybos stadijoje.

Esame spaustuvė nuo 1 vieneto. Nesvarbu, kokio dydžio darbo reikia: ar vieno reprezentacinio albumo, ar kelių tūkstančių knygų – mes jį atspausdinsime. Siūlome skaitmeninę — mažų tiražų ir ofsetinę – vidutinių bei didesnių tiražų spaudą.

Mūsų turima įranga ir sukaupta patirtis leidžia įvairiai derinti skirtingus spaudos būdus ir pasiūlyti Jums lanksčias knygų spausdinimo paslaugas. Jums nereikės rūpintis, kad leidinio puslapių skaičius atitiktų spaudos lankus (dalintųsi iš 16), kad spalvoti puslapiai būtų vienoje krūvoje, kad tilptumėte į nustatytus leidinio išmatavimus. Spaudos būdą pritaikysime Jums, ne atvirkščiai.

Kokias knygas spausdiname?

Spausdiname poezijos, prozos, pasakų ir kitas grožinės literatūros knygas, taip pat vadovėlius, spalvinimo, dėlionių, trafaretines ir kitas vaikų lavinimui skirtas knygeles, meno albumus, reprezentacinius leidinius, maldynėlius, pasiekimų knygeles, instrukcijas, žurnalus, katalogus, informacines ir reklamines brošiūras, įmonių ir įstaigų veiklos ataskaitas...

Printėja – tai ne tik spaustuvė, tačiau ir leidykla. Be knygų spausdinimo užsiimame ir knygų leidyba. Galime užregistruoti leidybines teises, perrinkti rankraščius, atlikti teksto korektūrą ir redagavimą, nuskanuoti nuotraukas ir iliustracijas, jas retušuoti, sukurti leidinio dizainą, parengti kompiuterinį maketą.

Su Printėjos vardu esame išleidę daugiau nei 600 knygų, jas peržvelgti galite čia. Taip pat esame prisidėję prie daugybės kitų leidyklų ar autorių vardu užregistruotų knygų gamybos. Vienas spausdinome, kitas įrišome, trečiosioms pasiūlėme dizainą ir parengėme maketus. Nekonkuruojame su kitomis leidyklomis, nes neužsiimame knygų platinimu, atvirkščiai, gana artimai bendradarbiaujame, nes galime pagelbėti bet kurioje knygų spausdinimo stadijoje.

Kiek kainuoja knygų spausdinimas?

Knygų spausdinimo ir knygrišyklos darbų etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinio apimties, užsakomo tiražo dydžio, puslapių spalvingumo ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Šio etapo kainai įvertinti mums reikės tokių duomenų:

  • Knygos įrišimo tipas. Žiūrėkite sąrašą žemiau.
  • Formatas. Leidinio plotis ir aukštis milimetrais.
  • Apimtis ir spalvingumas. Spalvotų ir vienspalvių puslapių skaičius.
  • Tiražas. Knygų skaičius vienetais.
  • Popieriaus rūšis ir storumas.
  • Papildomi duomenys. Priklijuojami CD dėklai, atlenkiami puslapiai, laminavimas, viršelis su atvartais, visi papildomi sumanymai ir pageidavimai.

Turėdami aukščiau išvardintus duomenis galėsime tiksliai įvertinti darbų kainą ir trukmę. Jei nesate tikri dėl kažkurių duomenų, nupasakokite apytiksliai, kokio rezultato tikitės arba susiekite su mumis, pasistengsime pakonsultuoti ir padėti išsirinkti optimalų variantą.

Spausdinamų knygų įrišimo tipai

Segimas kabėmis. Segimas yra vienas paprastesnių įrišimo variantų. Jame sulankstyti ir parinkti lapai kartu su viršeliu susegami metalinėmis kabėmis. Tai tvirtas ir nebrangus įrišimo būdas, kurį rekomenduojame nedidelės apimties (iki 60 p.) knygų spausdinimui gaminti. Platesnę informaciją apie kabėmis segtas knygas ir brošiūras rasite čia.

Klijavimas. Tai nebrangus, tačiau pakankamai tvirtas ir profesionaliai atrodantis įrišimo variantas. Gaminant klijuotus leidinius, parinktų lapų kraštas ištepamas karštais klijais ir gautas blokas priklijuojamas prie puskiečio viršelio. Klijavimą rekomenduojame vidutinės apimties (iki 200 puslapių) knygų spausdinimui, storesnius leidinius prieš klijavimą siūlome susiūti. Taip pat siūlome viršelius su atvartais (prancūziškas įrišimas). Smulkesnį aprašą rasite čia.

Kietas įrišimas. Tai tvirtas, kokybiškas, profesionalus ir prabangiai atrodantis įrišimo variantas. Naudojamas vadovėlių, meno ir reprezentacinių leidinių, poezijos, prozos, pasakų ir kitos grožinės literatūros knygų spausdinime. Platesnė informacija čia.

Rišimas spirale. Dažniausiai spirale rišami įvairūs informaciniai leidiniai: prekių ir paslaugų katalogai, instrukcijos, dalinamoji konferencijų medžiaga, įstaigų veiklos pristatymo brošiūros. Tai tvirtas įrišimo variantas, kuriame lapai patogiai vartomi. Pritaikius papildomus gamybinius sumanymus (skirtingų dydžių lapų segimą, aplanką spiralės apgaubimui, kietus viršelius) gaminamos specializuotos vaikiškos knygelės, nestandartinės išvaizdos poezijos bei prozos knygos. Smulkesnę informaciją rasite čia.

Segtuvai dažniausiai naudojami įvairiems katalogams, konferencijų ir seminarų medžiagai sudėti. Segtuvai gaminami pagal individualų užsakymą. Jūsų įmonei ar įstaigai pritaikyta spauda ir konkrečiam turiniui parinktas segtuvo dydis išskiria šiuos gaminius iš standartinių kanceliarinių prekių. Smulkesnį aprašą rasite čia.

Kniedėmis ar varžtais segami įvairūs nedidelės apimties katalogai, atmintinės, meniu ir reklaminės brošiūrėlės. Kniedes galima pakeisti dekoratyviniais raišteliais, plastikiniais varžtais ar kitomis panašiomis sukabinimo priemonėmis. Platesnė informacija čia.

Knygų spausdinimas jungtinio tipo tiražu

Suprantame, kad ne visada lengva tilpti įgriežtas biudžeto ribas, todėl stengiamės pasiūlyti lanksčias Knygų spausdinimo paslaugas. Vienas iš būdų sumažinti išlaidas —jungtinio tipo tiražai. Tai spaudos būdas, kuriame bendras knygų kiekis išskirstomas į reprezentacinį ir ekonominį variantus.

Knygos reprezentacijai spausdinamos spalvotos, naudojant brangesnes medžiagas, susiuvant lapus ir įstatant juos į kietus viršelius, o likusi dalis spausdinama ekonomiškesniu būdu, parenkant pigesnes medžiagas ir parenkant paprastesnį įrišimo variantą. Tiražą galima skaidyti bet kokiomis proporcijomis:30 knygų kietais viršeliais ir 500 minkštais, 10 knygų kietais viršeliais ir 40 minkštais, 50–50 ir t. t.t.

Kokie pirmieji žingsniai užsakant knygų spausdinimą?

Knygų ir brošiūrų gamyba skirstoma į du pagrindinius etapus: leidinio paruošimą spaudai ir knygų spausdinimą su apdailos darbais.

Pirmajame, leidinio paruošimo spaudai, etape aptariami techniniai knygos duomenys, sudedamas ir sutvarkomas visas turinys, suderinamas dizainas ir pagal technologinius reikalavimus parengiamas kompiuterinis leidinio maketas. Šio etapo darbų kainą vertiname individualiai, atsižvelgiame į turinio apimtį, iliustracijų skaičių, maketo sudėtingumą, ar reikalinga teksto korektūra, leidybinių teisių registravimas ir t. t. Leidinio paruošimo kaina nepriklauso nuo užsakomo tiražo dydžio, t. y. užsakant 50 arba 1000 knygų paruošimo kaina bus ta pati.

Antrojo, knygos spausdinimo ir knygos įrišimo darbų, etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinio formato, apimties, užsakomo tiražo dydžio, puslapių spalvingumo ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Turėdami šiuos duomenis galėsime tiksliai įvertinti darbų kainą ir trukmę.

Nesvarbu kurioje knygos rengimo stadijoje esate - susiekite su mumis. Jei nesate tikri dėl kažkurių duomenų, nupasakokite apytiksliai, kokio rezultato tikitės pasistengsime pakonsultuoti ir padėti išsirinkti optimalų variantą.