Knygų ir brošiūrų įrišimas spirale

Paskirtis. Dažniausiai spirale rišami įvairūs informaciniai leidiniai: prekių ir paslaugų katalogai, instrukcijos, dalinamoji konferencijų medžiaga, įstaigų veiklos pristatymo brošiūros. Pritaikius papildomus gamybinius sumanymus (skirtingų dydžių lapų segimą, aplanką spiralės paslėpimui, kietus viršelius) šiuo būdu segamos ir specializuotos vaikiškos knygelės, taip pat nestandartinės išvaizdos poezijos bei prozos knygos.

Įrišimas. Visų pirma lapuose išmušamos skylutės, atitinkančios spiralės žingsnį, tada medžiaga suveriama ant spiralės, galiausiai spiralė užspaudžiama, taip užbaigiant rišimo ciklą. Tai tvirtas įrišimo variantas, kuriame lapai patogiai vartomi. Segame tiek metaline, tiek plastikine įvairių atspalvių spirale. Šiuo įrišimo būdu galima susegti skirtingų dydžių, formų, storių ir net medžiagų (popieriaus, kartono, plastiko, drobės...) lapus, naudoti daugiau nei vieną spiralę. Toks universalumas leidžia pasiūlyti sudėtingesnės konstrukcijos leidinius.

Papildomi sumanymai. Segant skirtingų išmatavimų lapus galima paruošti knygas, kuriose atlenkus skirtingas leidinio dalis susidedama vis kita informacija. Pavyzdžiui, mokomosios vaikiškos knygelės su atlenkiamomis abėcėlės raidėmis, iš kurių sudedamas pavaizduotas žodis, arba sakiniais suskirstyta pasakų knyga, kurią verčiant sudedamas vis kitas trumpas pasakojimas.

Dažnai ruošiant poezijos ar kitos grožinės literatūros knygas spiralinis segimas atmetamas kaip nepakankamai dailus. Norint šiam įrišimo būdui suteikti profesionalesnę ir prabangesnę išvaizdą, galima parengti viršelį su apgaubimu, paslepiantį spiralę, arba knygą įstatyti į kietviršį.

Formatas. Knygos gali būti stačios arba gulsčios, rištos per ilgąją arba per trumpąją kraštinę. Spirale segame ir mažo A8 (74x52 mm) ir didesnio formato A3 (297x420 mm) leidinius.

Popierius: Spirale rištoms brošiūroms naudojamas įvairių rūšių ir storių popierius. Nuotraukos ir įvairūs spalvoti grafiniai elementai dailiau atrodo atspausdinti ant kreiduoto (slidaus), o tekstas maloniau skaitosi su ofsetiniu ar knyginiu (neslidžiu) popieriumi. Galimi ir kiti pasirinkimai: spalvotas, perdirbtas, dekoratyvinis.

Dažnai gaminant spirale rištus leidinius derinama keletas popieriaus rūšių. Skyrių pavadinimams ir skirtukams naudojamas storesnis, o kitiems lapams – plonesnis, skirtingoms knygos dalims skirtingų spalvų popierius.

Tiražas.  Knygas spausdiname mažais ir dideliais tiražais, nuo 1 vieneto iki ...