Knygos ir brošiūros kietais ir minkštais viršeliais

Knygos ir brošiūros – pagrindiniai mūsų produktai. Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse, po vienu stogu, rasite daugumą su knygų spausdinimu ir gamyba susijusių paslaugų:

 • Leidybinių teisių registravimą.
 • Teksto rinkimą, teksto korektūrą ir redagavimą.
 • Nuotraukų, iliustracijų bei kitos medžiagos skenavimą.
 • Profesionalų leidinio maketo ir dizaino parengimą.
 • Platų popieriaus bei kitų apdailos medžiagų pasirinkimą.
 • Spalvotą ir vienspalvę, didelių (ofsetinę) ir mažų (skaitmeninę) tiražų knygų spausdinimą.
 • Knygų segimą kabėmis, klijavimą, siuvimą bei įrišimą spirale.
 • Kietus ir minkštus viršelius, taip pat viršelius su atvartais.
 • Platų papildomų apdailos procesų pasirinkimą.
 • Kruopštų rankinį darbą nestandartinių sumanymų įgyvendinimui.

Mes galime parengti Jūsų leidinį „nuo... iki...“ arba pagelbėti bet kurioje konkrečioje gamybos stadijoje. Žemiau rasite smulkesnį knygų bei brošiūrų aprašymą. Jei turite klausimų ar norėtumėte pasikonsultuoti – kreipkitės, pasistengime suteikti visą papildomą informaciją.

Gamybos etapai ir kainos

Knygų ir brošiūrų gamyba skirstoma į du pagrindinius etapus: leidinio paruošimą spaudai, knygų spausdinimą bei apdailos darbus.

Pirmajame, leidinio paruošimo spaudai, etape aptariami techniniai knygos duomenys, sudedamas ir sutvarkomas visas turinys, suderinamas dizainas ir pagal technologinius reikalavimus parengiamas kompiuterinis leidinio maketas. Šio etapo darbų kainą vertiname individualiai, atsižvelgiame į turinio apimtį, iliustracijų skaičių, maketo sudėtingumą, ar reikalinga teksto korektūra, leidybinių teisių registravimas ir t. t. Leidinio paruošimo kaina nepriklauso nuo užsakomo tiražo dydžio, t. y. užsakant 50 arba 1000 knygų paruošimo kaina bus ta pati.

Antrojo, knygos spausdinimo ir knygos įrišimo darbų, etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinio apimties, užsakomo tiražo dydžio, puslapių spalvingumo ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Šio etapo kainai įvertinti mums reikės tokių duomenų:

 • Knygos įrišimo tipas. Žiūrėkite sąrašą žemiau.
 • Formatas. Leidinio plotis ir aukštis milimetrais.
 • Apimtis ir spalvingumas. Spalvotų ir vienspalvių puslapių skaičius.
 • Tiražas. Knygų skaičius vienetais.
 • Popieriaus rūšis ir storumas.
 • Papildomi duomenys. Priklijuojami CD dėklai, atlenkiami puslapiai, laminavimas, visi
 • Papildomi sumanymai ir pageidavimai.

Turėdami aukščiau išvardintus duomenis galėsime tiksliai įvertinti darbų kainą ir trukmę. Jei nesate tikri dėl kažkurių duomenų, susisiekite ir padėsime išsirinkti optimalų variantą.

Knygų ir brošiūrų įrišimo tipai

Segimas kabėmis. Segimas yra vienas paprastesnių įrišimo variantų. Jame sulankstyti ir parinkti lapai kartu su viršeliu susegami metalinėmis kabėmis. Tai tvirtas ir nebrangus įrišimo būdas, kurį rekomenduojame nedidelės apimties (iki 60 p.) leidiniams gaminti. Platesnė informacija: kabėmis segtos knygos ir brošiūros.

Rišimas spirale. Dažniausiai spirale rišami įvairūs informaciniai leidiniai: prekių ir paslaugų katalogai, instrukcijos, dalinamoji konferencijų medžiaga, įstaigų veiklos pristatymo brošiūros. Tai tvirtas įrišimo variantas, kuriame lapai patogiai vartomi. Pritaikius papildomus gamybinius sumanymus (skirtingų dydžių lapų segimą, aplanką spiralės apgaubimui, kietus viršelius) gaminamos specializuotos vaikiškos knygelės, nestandartinės išvaizdos poezijos bei prozos knygos. Platesnė informacija: spirale rištos knygos ir brošiūros.

Klijavimas. Tai nebrangus, tačiau pakankamai tvirtas ir profesionaliai atrodantis įrišimo variantas. Gaminant klijuotus leidinius, parinktų lapų kraštas ištepamas karštais klijais ir gautas blokas priklijuojamas prie puskiečio viršelio. Klijavimą rekomenduojame vidutinės apimties (iki 200 puslapių) knygų gamyboje, storesnius leidinius prieš klijavimą siūlome susiūti. Taip pat siūlome viršelius su atvartais (prancūziškas įrišimas). Platesnė informacija: klijuotos knygos ir brošiūros.

Kietas įrišimas. Tai tvirtas, kokybiškas, profesionalus ir prabangiai atrodantis įrišimo variantas. Naudojamas vadovėlių, meno ir reprezentacinių leidinių, poezijos, prozos, pasakų ir kitos grožinės literatūros knygų gamyboje. Platesnė informacija: knygos kietais viršeliais.

Segtuvai dažniausiai naudojami įvairiems katalogams, konferencijų ir seminarų medžiagai sudėti. Segtuvai gaminami pagal individualų užsakymą. Jūsų įmonei ar įstaigai pritaikyta spauda ir konkrečiam turiniui parinktas segtuvo dydis išskiria šiuos gaminius iš standartinių kanceliarinių prekių. Platesnė informacija: segtuvai.

Kniedėmis segami įvairūs nedidelės apimties katalogai, atmintinės, meniu ir reklaminės brošiūrėlės. Platesnė informacija: segimas kniedėmis.

Vienetiniai darbai ir kiti įrišimo būdai. Įvairūs nedidelės apimties katalogai, atmintinės, meniu ir reklaminės brošiūrėlės. Platesnė informacija: vienetiniai darbai.

Platesnė informacija: apie knygų taisymą.

Jungtinio tipo tiražai

Suprantame, kad ne visada lengva tilpti į griežtas biudžeto ribas, todėl stengiamės pasiūlyti lanksčias gamybos paslaugas. Vienas iš būdų sumažinti išlaidas – jungtinio tipo tiražai. Tai gamybos būdas, kuriame bendras knygų kiekis išskirstomas į reprezentacinį ir ekonominį variantus.

Knygos reprezentacijai gaminamos spalvotos, naudojant brangesnes medžiagas, susiuvant lapus ir įstatant juos į kietus viršelius, o likusi dalis spausdinama ekonomiškesniu būdu, parenkant pigesnes medžiagas ir parenkant paprastesnį įrišimo variantą. Tiražą galima skaidyti bet kokiomis proporcijomis: 30 knygų kietais viršeliais ir 300 minkštais, 10 knygų kietais viršeliais ir 40 minkštais, 50–50 ir t. t.