Plakatai - afišos

Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse galite užsisakyti plakatus - afišas. Spausdiname ne tik didelius, bet ir vidutinius bei mažus tiražus. Gaminame reklaminius, renginių viešinimo, paslaugų pristatymo, mokomuosius, fotografinius, politinės agitacijos ir kitus plakatus. Spausdiname įvairių dydžių afišas nuo A4 iki A1 formato. Esant poreikiui, plakatus padengiame laku arba laminatu.

Jei neturite kompiuterinio maketo, mes jį parengsime. Atspausdinsime plakatus - afišas ir atliksime visus knygų įrišimo darbus. Stengiamės, kad visas su spauda susijusias paslaugas rastumėte po vienu stogu.

Žemiau smulkesnis plakatų aprašas. Jei turite klausimų ar norėtumėt pasikonsultuoti, visada galite susisiekti su mumis, pasistengsime atsakyti į klausimus ir padėti išsirinkti optimalų variantą.

Plakatų gamyba: etapai ir kainos

Visų spaudos darbų gamyba skirstoma į du pagrindinius etapus: leidinių paruošimą spaudai ir spaudos bei apdailos darbus.

Pirmajame etape aptariami techniniai duomenys, suderinamas dizainas ir parengiamas kompiuterinis maketas. Antrojo, spausdinimo ir knygų įrišimo darbų, etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinių spalvingumo, užsakomo tiražo dydžio ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Šio etapo kainai įvertinti mums reikės tokių duomenų:

  • Formatas. Plakato plotis ir aukštis milimetrais.
  • Apimtis ir spalvingumas. Ar spalvota, ar vienspalvė spauda, iš vienos ar abiejų pusių?
  • Popieriaus rūšis ir storumas.
  • Tiražas. Gaminių skaičius vienetais.
  • Papildomi duomenys. Laminavimas, lakavimas, skylučių išmušimas.

Turėdami aukščiau išvardintus duomenis galėsime tiksliai įvertinti darbų kainą ir trukmę. Jei nesate tikri dėl kažkurių duomenų, susisiekite, galime pakonsultuoti ir padėti išsirinkti optimalų variantą.

Kompiuterinis maketas

Maketą galite parengti patys arba šį darbą patikėti mums.

Kurdami afišos ar plakato maketą patys – nepamirškite padaryti bent 2 mm užlaidas ir turimą vaizdą konvertuoti į PDF formatą su CMYK spalvų nustatymu. Jei nesate profesionalus maketuotojas – nesirūpinkite, atsiųskite turimą vaizdą bet kurioje programoje – kartu peržiūrėsime, ką reikėtų patobulinti ar pakeisti, kad galutinis vaizdas atitiktų Jūsų sumanymą ir visus techninius parametrus.

Jeigu maketo kūrybą norite patikėti mums – atsiųskite informaciją, kurią norite patalpinti afišoje: tekstą, nuotraukas, paveikslėlius. Nepamirškite aprašyti ir galutinio vaizdo pageidavimų, jei turite, prisekite ir Jums patinkančius pavyzdžius. Kuo tiksliau apibrėšite norus, tuo lengviau bus pasiūlyti tinkamą maketą.

Maketavimo ir dizaino darbų kainą vertiname individualiai, atsižvelgiame į turinio apimtį, nuotraukų skaičių, maketo sudėtingumą, ar reikalinga teksto korektūra. Leidinio paruošimo kaina nepriklauso nuo užsakomo tiražo dydžio, t. y. užsakant 5 arba 5000 afišų paruošimo kaina bus ta pati. Smulkesnis paslaugos aprašas: maketavimas ir dizainas.

Spaustuvės techninės galimybės

Tiražas. Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse galite užsisakyti tokį tiražą, kokio Jums iš tiesų reikia, esame lankstūs, atspausdinsime tiek 20 000, tiek ir 10 vienetų. Spaudos būdą lemia užsakomų vienetų skaičius: maži tiražai gaminami skaitmena, o didesni ofsetu. Apskritai, kuo didesnį tiražą užsakote, tuo vieno gaminio kaina mažesnė, tačiau bendra suma vis tiek šiek tiek didėja. Galite drąsiai kreiptis į mus, nepriklausomai nuo to, kiek plakatų Jums reikia. Spaudos būdą pritaikysime Jums, ne atvirkščiai.

Formatas. Tradiciškai renkantis plakatų - afišų dydį naudojamas A tipo formatas (lentutė žemiau). Galime atspausdinti ir kitų dydžių plakatus, jei reikia, tiražą išskaidyti dalimis. Kitaip tariant, galime pagaminti 10 vnt, didesnio formato plakatų, o likusį tiražą atspausdinti mažesniu, tuo pačiu ir pigesniu variantu. Apskritai, kuo didesnis formatas, tuo brangiau kainuoja jį pagaminti.

A5 148x210 mm
A4 210x297 mm
A3 297x420 mm
A2 420x594 mm
A1 594x840 mm

Popierius: Dažniausiai plakatams gaminti naudojamas kreiduotas (slidus) popierius. Nuotraukos ir įvairūs grafiniai elementai, atspausdinti ant šios popieriaus rūšies, atrodo ryškesni ir spalvingesni. Standartinis popieriaus storumo pasirinkimas yra 150–250 g/ m2. Mažesnė gramatūra dažniausiai naudojama dideliems tiražams, siekiant sumažinti išlaidas popieriui. Mažiems tiražams, kadangi popieriaus kaina sudaro palyginti nedidelę sąmatos dalį, naudojamas ir 250 g/m2 storis. Kreidinis popierius gali būti blizgus arba matinis.

Rinkdamiesi juodai baltą spaudą, apsvarstykite galimybę naudoti spalvotą popierių. Nors jis šiek tiek brangesnis už ofsetinį (baltą, neslidų), tačiau pagyvina maketą ir tuo pačiu, palyginti su spalvota spauda, ne tiek stipriai padidina kaštus. Siūlome platų atspalvių pasirinkimą ir 4 rūšių storumus: 80, 120, 160 ir 225 g/m2.

Tausojantiems gamtą siūlome naudoti perdirbtą popierių. Esant poreikiui, afišas galima atspausdinti ant lipnaus popieriaus, taip išsprendžiant tvirtinimo klausimą. Platesnė informacija: popierius ir popieriaus gaminiai.

Papildomi sumanymai. Afišas galime padengti laminatu. Laminuotas plakatas bus ilgaamžiškesnis, mažiau susidėvės, bus labiau tinkamas naudoti lauko sąlygomis. Afišas laminuojame iš abejų pusių, taip nuo drėgmės apsaugomas viduje esantis popierius. Laminatas gali būti blizgus arba matinis. Blizgus laminatas pagyvina spalvas, bet suteikia blizgesio, matinis – neturi blizgesio ir veikia daugiau kaip apsauginis sluoksnis.

Užsakant nedidelius kiekius, laminuojame iki A3 formato, didesniems kiekiams šio apribojimo nėra. Taip pat didesnius tiražus galima dengti laku. Apsauginis lakas priduoda tvirtumo, o dalinis UV lakavimas skirtas paryškinti atskiroms maketo dalims.

Norint pagaminti nuplėšiamas plakatų dalis, lapai perforuojami, kitaip tariant, padaromas įspaudas, kuris leidžia lengvai nuplėšti norimą dalį. Kirtimu galima pagaminti įvairiausių formų afišas, o skylučių išmušimas praverčia kabinant plakatus, kur nėra pagrindo, pavyzdžiui, pririšant juos prie palapinės karkaso. Platesnė informacija: knygų įrišimas ir pospaudiminiai darbai.