Knygų įrišimas ir pospaudiminiai darbai

Stengiamės, kad Printėja taptų Jūsų spaudos namais, kuriuose po vienu stogu, rastumėte visas su spauda susijusias paslaugas. Kiekvienais metais atnaujiname ir plečiame savo knygų įrišimo įrangą ir džiaugiamės, kad šiuo metu galime pasiūlyti beveik visus pospaudiminius procesus.

Žemiau rasite pagrindines knygų įrišimo paslaugas. Gaminant produktus įprastai derinami keletas procesų vienu metu, tačiau Jūs galite užsisakyti ir bet kurią konkrečią paslaugą. Esame spaustuvė „nuo 1 vieneto“, taigi drąsiai krepkitės, net jei Jums tereikia perpjauti popierių pusiau ar įrišti vieną diplominį darbą.

Jei nerandate atsakymo į Jums rūpimą klausimą, susisiekite su mumis, pasistengsime suteikti visą papildomą informaciją.

Giljotininis pjovimas

Šiuo procesu pradedama ir baigiama beveik visų produktų gamyba. Pradžioje į reikiamą formatą supjaunamas popierius, o po spausdinimo darbų ir kitų knygų įrišimo procesų ruošiniai apipjaunami, taip užbaigiant apdailos ciklą.

  • Pjauname iki B1 formato lapus.
  • Galime į reikiamą dydį supjauti Jūsų turimus ruošinius.

Lankstymas

Lankstymas naudojamas sulankstomų brošiūrėlių, lankstukų gamyboje, taip pat ruošiant segtų laikraščių, žurnalų ar siūtų knygų puslapius. Įmanomi įvairūs lankstymo būdai, šalia rasite dažniausiai naudojamus variantus. Automatiniu būdu lankstomas plonas ir vidutinio storumo (iki 130 g/m2) popierius. Lenkiant storesnį popierių, be specialaus įspaudo – bigo – popierius gali lūžti.

Bigavimas

Šis procesas naudojamas kvietimų, aplankų, knygų ir brošiūrų viršelių gamyboje, taip pat ruošiant visus produktus, kurių gamyboje reikia perlenkti storesnį popierių. Lenkiant storą popierių jis lūžta. Tam, kad išvengtume šio defekto, popierius biguojamas, kitaip tariant, padaromas specialus įspaudas – bigas, ties kurio linija net ir storas popierius susilenkia tvarkingai.

Perforavimas

Perforacija – specialus įspaudas patogiam ir tiesiam lapo nuplėšimui. Perforuojant padaroma punktyrinė skylučių linija. Tarpai tarp skylučių lemia, kad lapas išliks vientisas iki plėšimo momento. Šis procesas naudojamas ruošiant reklamines skrajutes su nuplėšiamais nuolaidų kuponais, taip pat bilietų, įvairių blankų bei bloknotų gamyboje.

Numeravimas

Spausdinti kintamą informaciją yra brangiau nei didelį kiekį vienodų maketų. Dėl šios priežasties numeravimas dažnai atskiriamas nuo spaudos darbų. Įprastai numeruojami bilietai, sąskaitos faktūros, PVM sąskaitos faktūros, pinigų priėmimo kvitai, įvairūs leidimai ir kiti blankai.

Parinkimas

Turint skirtingo turinio lapus, juos būtina sudėti pagal eilę, pavyzdžiui knygų, brošiūrų, laikraščių, žurnalų, katalogų, kalendorių lapus, numeruotus bilietus ir blankus. Tai nesudėtingas, tačiau daugeliu atvejų kruopštumo reikalaujantis procesas.

Laminavimas

Įvairius gaminius galime padengti laminatu. Laminuoti produktai bus ilgaamžiškesni, mažiau susidėvės, o sutepus – lengvai nusivalys. Laminatas pridės papildomo tvirtumo ir apsaugos gaminių kraštus nuo aptrupėjimo, tai ypač svarbu, jei kraštai yra ryškios spalvos.

Laminatas gali būti blizgus arba matinis. Blizgus laminatas pagyvina spalvas bei suteikia blizgesio, matinis – neturi blizgesio ir veikia daugiau kaip apsauginis sluoksnis. Standartiškai laminatu dengiami knygų, brošiūrų, kalendorių, albumų viršeliai, plakatai - afišos.

Segimas

Tai vienas paprasčiausių įrišimo būdų – parinkti lapai susegami metalinėmis kabėmis. Galimi du segimo variantai, pirmasis – „iš viršaus“, šis būdas dažniausiai naudojamas registravimo žurnalų gamyboje. Antrasis variantas – „šoninis“, t. y. sulenkti ir parinkti lapai susegami per lenkimo liniją. Šoninį segimą rekomenduojame nedidelės apimties (iki 68 p.) brošiūroms įrišti. Segant šoną, kartais naudojamos kabės su kilputėmis, tokius leidinius patogu pakabinti reprezantaciniuose stenduose. Segimas yra tvirtas ir nebrangus įrišimo variantas.

Segimas Spirale

Dažniausiai naudojamas diplominių darbų, įvairios informacinės medžiagos, katalogų, bloknotų, taip pat kalendorių gamyboje. Spirale susegti lapai patogiai vartomi, tai didžiausias šio rišimo privalumas. Kitas privalumas, daugiau naudojamas bloknotams ir sieniniams kalendoriams – prieš segant spirale būtina lapuose išmušti skylutes, todėl esant poreikiui juos galima patogiai išplėšti. Įprastai naudojame baltos/pilkos spalvos spiralę, tačiau galime pasiūlyti ir kitas spalvas. Rišame tiek metaline, tiek ir plastikine spiralėmis.

Segimas spirale gana universalus rišimo būdas. Galima susegti plastikinius, puskiečius ir kietus viršelius, taip pat leidinį paruošti pakabinimui. Dar daugiau, galima parengti paslepiantį spiralę aplanką ar tarpusavyje susegti skirtingo dydžio elementus.

Klijavimas

Naudojamas klijuotų brošiūrų lapams su viršeliu surišti, taip pat stalo kalendorių, bloknotų ir įvairių blankų blokams paklijuoti. Gaminant blokus, viena lapų kraštinė ištepama karštais klijais, taip lapai surišami vienas su kitu, tačiau esant poreikiui juos galima patogiai išplėšti. Gaminant klijuotas brošiūras, knygos lapai priklijuojami prie puskiečio viršelio. Tai nebrangus, tačiau pakankamai tvirtas ir profesionaliai atrodantis įrišimo variantas. Klijuotų brošiūrų negalima stipriai atversti iki galo, kad suklijuoti lapai neišplyštų. Klijavimą rekomenduojame vidutinės apimties (iki 200 p.) knygų ir brošiūrų gamyboje, storesnes knygas prieš klijavimą siūlome susiūti.

Siuvimas

Šis procesas naudojamas albumų ir knygų gamyboje. Kaip ir segime, taip ir čia atskiri lapai sulankstomi ir parenkami vienas į kitą, įprastai po 3–8 lapelius (priklausomai nuo popieriaus storio) viename blokelyje, vėliau atskiri blokai susiuvami, taip sukuriant vientisą knygą. Po siuvimo puslapiai klijuojami prie viršelio arba įstatomi į kietviršį. Siuvant galima pagaminti beveik neribotos apimties knygą, puslapiai ne tik tvirtai surišami, tačiau ir patogiai vartomi.

Kietviršių gamyba

Kietas viršelis gaminamas knyginio kartono lapus apdengiant popieriumi, oda, jos pakaitalu baladeku, drobe ar kitomis medžiagomis. Prie susiūtos knygos bloko priklijuojami priešlapiai, tada priklijuojama marlė, kuri sutvirtina knygą. Puslapiai apipjaunami ir pritvirtinamas kaptalas – apdailos medžiagėlė, paslepianti klijus. Galiausiai priešlapiai priklijuojami prie paruošto kieto viršelio ir padaromas įspaudas lengvesniam viršelio atvertimui. Šiuo procesu gaminami albumai ir knygos kietais viršeliais, didelės apimties registravimo žurnalai.

Kanalinis ir termo viršeliai

Kanalinis kietviršis ir termo viršeliai yra savotiški knygų įrišimo pusfabrikačiai, naudojami greitam ir patogiam įvairių registravimo žurnalų, instrukcijų, mini katalogų bei diplominių darbų įrišimui. Naudojant kanalinį kietviršį, lapai įstatomi į metalinį griovelį, kuris presu suspaudžiamas ir taip lapai surišami su viršeliu. Galimi penki viršelio spalvų variantai: pilkas, juodas, raudonas, žalias ir mėlynas. Termo viršelių kanale yra specialus silikonas, kuris šildomas suskystėja, tada įstatomi lapai ir atvėsus silikonui lapai surišami su pagrindu. Termo viršeliai – skaidrūs. Abu gamybos procesai greiti, todėl iš anksto susitarus Jūsų darbus įrišime per keliolika minučių.

Metalinių juostelių užspaudimas

Procesas skirtas kalendorių gamybai. Metalinės apdailos juostelės užspaudžiamos kalendoriaus viršuje ir apačioje, viršutinėje juostelėje įstatant trikampį kabliuką produkto pakabinimui. Įprastai naudojamos baltos, juodos arba metalo spalvos juostelės.

Kampų apvalinimas

Nesudėtingas procesas, dažniausiai pritaikomas vizitinių kortelių ir kišeninių kalendorių gamyboje. Apvalinant kampus galima pasirinkti iš trijų peilio spindulių (3.5, 6, 10 mm), kuo didesnis spindulys, tuo didesnis kampo apvalumas. Kiekvienas gaminio kampas kertamas atskirai, todėl galite pasirinkti, kiek kampų apvalinti: vieną, du, tris ar visus keturis.

Kirtimas

Tai procesas, skirtas įvairios pakuotės, aplankų gamybai. Pirma kirtimo ir lenkimo linijos nubraižomos kompiuteriu, tada pagaminama metalinė kirtimo forma, galiausiai naudojant presą iš atspausdintų lapų iškertamas gaminys. Jei produkto specifikacija reikalauja, po kirtimo gaminys gali būti sulankstomas ar suklijuojamas, taip užbaigiant gamybos procesą. Kadangi kirtimo formos paruošimas gana brangus, kirtimas naudojamas gaminant didesnius produkcijos kiekius.

Ploteriavimas

Ploteriavimu vadinamas įvairių figūrų ir užrašų pjaustymas popieriuje ir lipniose medžiagose naudojant kompiuteriu valdomą peilį. Ploteriuojant plėvelę, skirtą naudoti lauko sąlygomis, gaminami reklaminiai lipdukai klijuoti ant durų, sienų, langų, automobilio. Pjaustant lipdukinį popierių, gaminamos nestandartinės formos etiketes. Naudojant dekoratyvinį popierių ploteriuojamos išskirtinės formos stalo kortelės, kvietimai bei atvirutės.

Sublimacija, termo presai

Sublimacinė spauda ir termo presai naudojami gaminant personalizuotus puodelius, marškinėlius, kepurėles, įvairias kitas dovanėles ir aksesuarus. Pirma maketas atspausdinamas sublimaciniu spausdintuvu ant pernešimo popieriaus ar lipnios plėvės, vėliau, naudojant gaminio formą atitinkantį termo presą, dažai prideginami prie produkto. Sublimacijai naudojami specialūs, dažus įgeriančiu sluoksniu padengti gaminiai. Norėdami garantuoti kokybišką rezultatą, vengiame spausdinti ant kliento atneštų gaminių ir siūlome rinktis iš visų mūsų sandėlyje esančių produktų variantų.

Folijavimas

Tai procesas, kurio metu plonas folijos sluoksnis prispaudžiamas ant gaminio paviršiaus, taip sukuriant tekstą ar grafikos elementus. Dažniausiai naudojamas albumų, knygų ir registravimo žurnalų kietais viršeliais papuošimui, taip pat gali būti pritaikomas aplankų, kvietimų, atviručių ar vizitinių kortelių gamyboje, visiems produktams, kuriems norisi suteikti prabangos įspūdį. Dažniausiai naudojama aukso ar sidabro spalvos folija, tačiau pagal poreikį galime pasiūlyti ir kitus metalizuotus atspalvius.

Mažų tiražų spaustuvės rankinis darbas

Visiems procesams reikia kruopštaus ir atsakingo darbo, ypatingo atidumo reikia ruošiant vienetinius ir mažus tiražus, nes čia gaminių neįmanoma pakeisti kitais ir klaidos kainuoja brangiai. Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse rasite ne tik dėmesingumą, ne tik visas aukščiau aprašytas paslaugas, bet ir daug smulkių darbų, kurie atliekami rankomis ir kurie įprastai lieka nepastebėti, bet yra būtini, kad sukuriamas produktas būtų išbaigtas.

Per darbo metus esame įgyvendinę ne vieną projektą, reikalavusį daug ir atidaus rankinio darbo. Kiekvienais metais stengiamės padėti dailės ir dizaino studentams paruošti jų baigiamuosius darbus. Dirbame ne tik su popieriumi – patys gaminame porėmius drobėms ir juos aptraukiame, įrišome 200 kg sveriančią knygą, kurios pagrindą sudarė oda aptraukta medinė plokštė, o viršeliai buvo pagaminti iš molio. Suprantame, kad ne visos idėjos telpa į įprastus rėmus, todėl galite drąsiai kreiptis į mus, kartu surasime sprendimą įrišti Jūsų darbui.