Skrajutės ir lankstinukai

Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse rasite visas lankstukų ir skrajučių gamybos paslaugas po vienu stogu. Pagal Jūsų pateiktą medžiagą pasiūlysime dizainą, profesionalai parengsime kompiuterinį maketą, atspausdinsime leidinukus ir atliksime visus knygų įrišimo darbus.

Tiek skrajutės, tiek ir lankstukai gali būti įvairių dydžių, spausdinami iš vienos arba abiejų pusių, gaminami naudojant skirtingų rūšių popierių ir pritaikant įvairius papildomus knygų įrišimo procesus. Lankstukus ir skrajutes gaminame nuo 1 vieneto, taigi galite drąsiai kreiptis į mus, nepriklausomai nuo to, kiek gaminių Jums reikia.

Žemiau rasite smulkesnį produktų aprašą. Jei turite klausimų – susisiekite, pasistengsime suteikti visą papildomą informaciją.

Skrajučių spausdinimas ir lankstinukų gamyba: etapai ir kainos

Visų spaudos darbų gamyba skirstoma į du pagrindinius etapus: leidinių paruošimą spaudai ir spaudos bei apdailos darbus.

Pirmajame etape aptariami techniniai duomenys, suderinamas dizainas ir parengiamas kompiuterinis maketas. Antrojo, spausdinimo ir knygų įrišimo darbų, etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinių spalvingumo, užsakomo tiražo dydžio ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Šio etapo kainai įvertinti mums reikės tokių duomenų:

  • Formatas. Leidinio išklotinės plotis ir aukštis milimetrais.
  • Apimtis ir spalvingumas. Ar spalvota, ar vienspalvė spauda, iš vienos ar abejų pusių?
  • Lenkimų skaičius ir tipas. Sąrašas žemiau.
  • Popieriaus rūšis ir storumas.
  • Tiražas. Gaminių skaičius vienetais.
  • Papildomi duomenys. Laminavimas, kirtimas, perforavimas, skylučių išmušimas.

Turėdami aukščiau išvardintus duomenis, galėsime tiksliai įvertinti darbų kainą ir trukmę. Jei nesate tikri dėl kažkurių duomenų, galime pakonsultuoti ir padėti išsirinkti optimalų variantą.

Kompiuterinis maketas

Maketą galite parengti patys arba šį darbą patikėti mums.

Kurdami skrajučių ar lankstukų maketą patys – nepamirškite padaryti bent 2 mm užlaidas ir turimą vaizdą konvertuoti į PDF formatą su CMYK spalvų nustatymu. Jei nesate profesionalus maketuotojas, nesirūpinkite, atsiųskite turimą vaizdą bet kurioje programoje, kartu peržiūrėsime, ką reikėtų patobulinti ar pakeisti, kad galutinis vaizdas atitiktų Jūsų sumanymą ir visus techninius parametrus.

Jeigu maketo kūrybą norite patikėti mums – atsiųskite informaciją, kurią norite patalpinti leidinyje: tekstą, nuotraukas, paveikslėlius. Nepamirškite aprašyti ir galutinio vaizdo pageidavimų, jei turite, prisekite ir Jums patinkančius pavyzdžius. Kuo tiksliau apibrėšite norus, tuo lengviau bus pasiūlyti tinkamą maketą.

Maketavimo ir dizaino darbų kainą vertiname individualiai, atsižvelgiame į turinio apimtį, nuotraukų skaičių, maketo sudėtingumą, ar reikalinga teksto korektūra. Leidinio paruošimo kaina nepriklauso nuo užsakomo tiražo dydžio, t. y. užsakant 5 arba 5000 skrajučių paruošimo kaina bus ta pati. Daugiau informacijos apie paslaugą: maketavimas ir dizainas.

Spaustuvės techninės galimybės

Formatas. Skrajutės ir lankstukai gali būti įvairių dydžių, statūs ir gulsti, stačiakampio arba kvadrato formos. Renkantis dydį siūlome atsižvelgti į informacijos apimtį ir struktūrą. Didelis informacijos kiekis mažame plote atrodys suspaustas, o spausdinti keletą sakinių dideliame plote – neekonomiška. Jei turinys suskirstytas skyriais, lankstuko tipas gali būti patogesnis informacijos atvaizdavimui, nes skirtingose lankstuko dalyse galima sudėti skirtingas turinio dalis.

Tradiciškai renkantis leidinuko dydį stengiamasi kuo geriau išnaudoti A arba B formato lapus, taip maksimaliai sumažinant galimas atraižas (lapų formatų dydžiai žemiau). Apskritai, kuo didesnis formatas, tuo brangiau kainuoja jį pagaminti.

A7 74x105 mm
A6 105x148 mm
A5 148x210 mm
A4 210x297 mm
A3 297x420 mm
A2 420x594 mm
B7 80x120 mm
B6 120x170 mm
B5 170x240 mm
B4 240x340 mm
B3 340x480 mm
B2 480x680 mm

Spalvingumas. Skrajutės ir lankstukai gali būti spalvoti arba juodai balti, atspausdinti iš vienos arba abiejų pusių. Galima įvairiai derinti spalvingumą:

4+0 Spalvota spauda iš vienos pusės
4+4 Spalvota spauda iš abiejų pusių
1+0 Vienspalvė spauda iš vienos pusės
1+1 Vienspalvė spauda iš abiejų pusių
4+1 Viena pusė spalvota, kita vienspalvė
4+2 Viena pusė spalvota, kita dalinio spalvingumo, pvz., (juoda + raudona)

Spalvota spauda brangesnė už juodai baltą, todėl rengiant maketą derėtų įvertinti, ar neįmanoma spalvotos spaudos pakeisti juodai balta ir taip sumažinti gamybos kaštų. Platesnė informacija apie paslaugą: spausdinimas.

Popierius: Įprastai skrajutėms ir lankstinukams gaminti naudojamas kreiduotas (slidus) popierius. Nuotraukos ir įvairūs grafiniai elementai, atspausdinti ant šios popieriaus rūšies, atrodo ryškesni ir spalvingesni. Standartinis storumo pasirinkimas yra 115–130 g/m2. Mažesnė gramatūra dažniausiai naudojama dideliems tiražams, siekiant sumažinti išlaidas popieriui. 170, 200, 250 g/m2 ir aukštesnė gramatūra tinkama įvairiems katalogams ir kitiems produktams, kuriems norisi suteikti daugiau solidumo. Kreidinis popierius gali būti blizgus arba matinis.

Rinkdamiesi juodai baltą spaudą, apsvarstykite galimybę naudoti spalvotą popierių. Nors jis šiek tiek brangesnis už ofsetinį (baltą, neslidų), tačiau pagyvina maketą ir tuo pačiu, palyginti su spalvota spauda, ne tiek stipriai padidina kaštus. Siūlome platų atspalvių pasirinkimą ir 4 rūšių storumus: 80, 120, 160 ir 225 g/m2.

Tausojantiems gamtą siūlome naudoti perdirbtą popierių. Nors jis turi pilkšvai gelsvą atspalvį ir pasitaiko įvairių dėmelių, tinkamai pritaikius maketą, rezultatas gali būti džiuginantis. Platesnę informaciją rasite: popierius ir popieriaus gaminiai.

Tiražas. Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse galite užsisakyti tokį tiražą, kokio Jums iš tiesų reikia. Atspausdinsime tiek 20 000, tiek ir 10 vienetų. Spaudos būdą lemia užsakomų vienetų skaičius: maži tiražai gaminami skaitmena, o didesni ofsetu. Apskritai, kuo didesnį tiražą užsakote, tuo vieno gaminio kaina gaunasi mažesnė, tačiau bendra suma vis tiek šiek tiek didėja. Pas mus Jums nereikės rūpintis techniniais dalykais, spaudą pritaikysime Jums, ne atvirkščiai.

Lankstymas. Apačioje atvaizduoti dažniausiai pasitaikantys lankstymo variantai. Automatiniu būdu lankstomas plonas ir vidutinio storumo (iki 130 g/m2) popierius. Lenkiant storesnį popierių, be specialaus įspaudo – „bigo“, popierius gali lūžti. Subigavus, t. y. atlikus įspaudus popieriuje, net ir storas popierius susilenkia tvarkingai. Lankstome įvairiausių dydžių lapus, taigi ir lankstukų dydžiui didelių apribojimų nėra.

Papildomi sumanymai. Skrajutes ir lankstukus galima dengti laminatu, matiniu arba blizgiu. Laminatas prideda papildomo tvirtumo, gaminį padaro atsparesnį pažeidimams. Gaminant didesnius tiražus lankstukus galima dengti laku. Apsauginis lakas priduoda tvirtumo, o dalinis UV lakavimas skirtas paryškinti atskiroms maketo dalims.

Norint pagaminti nuplėšiamas lankstukų ar skrajučių dalis lapai perforuojami, kitaip tariant, padaromas įspaudas, kuris leidžia lengvai nuplėšti norimą dalį. Kirtimu galima pagaminti įvairiausių formų skrajutes, o skylučių išmušimas praverčia norint skrajutes sukabinti stenduose. Apskritai, galimi įvairūs skrajučių ir lankstukų patobulinimai. Platesnė informacija: knygų įrišimas ir pospaudiminiai darbai.