Maketavimas ir Dizainas

 • Profesionalūs maketai visiems spaustuvės produktams.
 • Kūrybiškas dizainas ir atsakingai parengti maketai. Kas yra užlaidos?
 • Darbai sutartu laiku už sutartą kainą.
 • Užsakymas internetu, darbas nuotoliniu būdu.

Siūlome profesionalias dizaino ir maketavimo paslaugas. Maketus rengiame visiems produktams, susijusiems su spauda. Maketavimo darbus patikėdami mums, būsite tikri, kad maketas bus parengtas atsakingai, profesionaliai ir sutartu laiku.

Smulkesnę informaciją apie maketavimo ir dizaino darbus rasite žemiau. Jei turite klausimų ar norėtumėte pasikonsultuoti – kreipkitės, pasistengsime atsakyti į klausimus ir suteikti visą papildomą informaciją.

Kuo skiriasi dizainas ir maketavimas?

Dizainu vadinamas kūrybiškas leidinio maketavimas. Kitaip tariant, tai tinkamų spalvų, šriftų, nuotraukų ir kitų grafinių elementų parinkimas ir išdėstymas, siekiant išryškinti esminę informaciją, pabrėžti leidinio paskirtį išlaikant užsakovo stiliaus reikalavimus.

Maketavimas – leidinio paruošimas spaudai, atsižvelgiant į technologinius spaudos ir knygrišyklos darbų reikalavimus. Maketavimas – tai techninis darbas, reikalaujantis atidumo ir gamybos procesų išmanymo.

Iš esmės dizainas ir maketavimas glaudžiai tarpusavyje susijusios paslaugos. Vienoje pusėje kūryba, o kitoje techninis išpildymas.

Leidyklos produktai

Dizaino ir maketavimo darbus siūlome visiems su spauda susijusiems produktams. Pradedant įvairiais gaminiais asmeninėms (krikštynų, vestuvių, gimtadienių ir jubiliejų) šventėms, tęsiant firminiais verslo produktais ir baigiant knygomis, brošiūromis, katalogais, didelės apimties reprezentaciniais leidiniais, pristatančiais Jūsų veiklą ir organizaciją.

Per savo darbo metus sumaketavome ir išleidome daugiau nei 300 knygų, pagaminome daugybę reklaminių ir informacinių leidinukų, papuošėme žmonių šventes. Esame tikri, kad ir Jums rasime tinkamą sprendimą.

Kokią medžiagą pateikti?

Kuriant dizainą mums svarbiausia suprasti Jūsų sumanymą bei leidinio viziją, rengiant maketą svarbiausia tiksliai apsibrėžti gaminį, techninius parametrus ir turėti visą leidinio turinį. Žemiau keletas pastabų, kurios, tikimės, palengvins darbą:

 1. Kokio gaminio norite: ar skrajutės, ar lipduko, ar kalendoriaus, ar knygos? Apytiksliai duomenys (stačias, gulsčias, išmatavimai, apimtis) taip pat pagelbėtų. Produkto pasirinkimas apibrėžia nemažai techninių niuansų, tuo pačiu tai padeda įvertinti, ar pakanka pateiktos medžiagos ir būsimų darbų apimtį.
 2. Kokia bus leidinio paskirtis: ar reklaminė, ar informacinė, ar reprezentacinė? Kokie stilistiniai reikalavimai: ar leidinys turi būti vaikiškas, spalvingas, griežtas, solidus ir pan. Gal turite firmines spalvas, kurias privalu išlaikyti. Trumpai tariant, Jūsų vizija stipriai pagelbėtų tinkamo dizaino parinkime.
 3. Pateikite visą medžiagą, kurią norite talpinti leidinyje (tekstus, nuotraukas, iliustracijas, grafinius elementus, logotipą ir t. t.). Jei neturite tinkamos nuotraukos knygos viršeliui ar idėjų reklamos apipavidalinimui – pagelbėsime mes, tačiau turinio nekuriame. Kitais žodžiais tariant: mes pasirūpinsim, kad Jūsų knyga būtų graži, tačiau ją parašyti turėsite patys.
 4. Terminas. Dizaino ir maketavimo darbai imlūs laikui, todėl būtina tiksliai apsibrėžti laiko ribas. Dirbame atsakingai ir žadame pamatuotai, žinodami terminus galėsime suplanuoti darbus ir pasirūpinti, kad gaminius gautumėte sutartu laiku.

Leidyklos darbų trukmė ir kaina

Dizaino ir maketavimo darbų kainą ir trukmę vertiname individualiai. Suprantame, kad nors darbai tarpusavyje panašūs, tačiau kiekvienas esame saviti, ir kas tinka vienam, nebūtinai yra gražu kitam. Apskritai maketo parengimo kaina tiesiogiai priklauso nuo sugaišto laiko. Kviečiame drąsiai kreiptis į mus, nupasakoti, ko Jums reikėtų, o mes savo ruožtu pateiksime Jums pasiūlymą.

Kas yra užlaidos?

Užlaidos yra maketo fono, detalių pratęsimas už formato ribų.

Kodėl ir kada jos reikalingos?

Maketai paprastai yra spausdinami ant didelių popieriaus lapų ir tik tada supjaunami į reikiamą formatą. Tiek spauda, tiek pjovimas turi tam tikras paklaidas, todėl makete esantis tekstas ir objektai turi būti saugioje zonoje arba būti pratęsti į užlaidas.

Kas yra saugi zona?

Saugi zona – vieta, kurioje turėtų būti svarbūs dizaino elementai, tekstas (ne arčiau 4 mm iki formato ribų). Skirtingiems gaminiams saugios zonos gali skirtis, pvz. segant spirale, nepamirškite, kad jos skylutės užims 8 mm maketo, klijuotos knygos neatsiverčia iki galo, todėl iš vidaus palikite didesnį atstumą be teksto, nei to reiktų siūtoms knygoms, o pakabinamiem kalendoriams užspaudžiama metalinė juostelė taip pat užima apie 8 mm.

Kokių užlaidų reikia?

 • Vizitinėmis – 2 mm
 • Lipdukams, skrajutėms, plakatams ir kt. – 2 mm
 • Žurnalams, knygų puslapiams – 4 mm (užlaidos vidinėje pusėje nereikalingos, išskyrus spirale segtiems leidiniams)
 • Minkštiems knygų viršeliams – 5 mm
 • Kietiems knygų viršeliams – 25 mm

 

Kaip uždėti užlaidas?

Maketavimo programoje kuriant naują failą nustatymuose prie bleeds įrašykite reikiamą mm dydį. Exportuojant maketą pasirinkite PDF formatą ir pažymėkite įtraukti užlaidas. Pvz. A3 (297x420 mm) formato plakatas spaudai turėtų būti 301x424 mm dydžio. Crop marks nėra būtini.

Canva
File > View settings > Show print bleed
Download > pasirinkti failo tipą PDF Print > pažymėti varnelę prie Crop marks and bleed > pasirinkti Color Profile CMYK

Jeigu užlaidų pridėti nesigauna, nesijaudinkite, atitraukite svarbius objektus ir tekstą nuo kraštų toliau nei rekomenduojama saugi zona ir mes ruošdami failus spaudai pasirūpinsime, jog viskas būtų gerai.

Jei turite klausimų ar norėtumėte pasikonsultuoti – kreipkitės, pasistengsime atsakyti į klausimus ir suteikti visą papildomą informaciją.