Knygų įrišimas kietais viršeliais

Paskirtis. Tai tvirtas, kokybiškas, profesionalus ir prabangiai atrodantis įrišimo variantas. Naudojamas vadovėlių, meno ir reprezentacinių leidinių, poezijos, prozos, pasakų ir kitos grožinės literatūros knygų gamyboje.

Įrišimas. Gaminant knygas kietais viršeliais sulankstyti ir parinkti lapai tarpusavyje susiuvami, taip sukuriant vientisą bloką. Iš abiejų pusių priklijuojami priešlapiai ir marlė, kuri dar labiau sutvirtina lapus. Puslapiai apipjaunami, uždedamas kaptalas (apdailos medžiagėlė, paslepianti klijus) ir gautas blokas įstatomas į kietą viršelį. Viršelis gaminamas storo knyginio kartono lapus apdengiant popieriumi, oda, jos pakaitalu baladeku, drobe ar kitu techniniu audeklu.

Formatas. Knygos kietais viršeliais gali būti stačios arba gulsčios. Gaminame ir mažesnio, ir didesnio formato leidinius, didžiausias nugarėlės aukštis 330 mm.

Popierius: Knygoms, kurių didžiąją turinio dalį sudaro tekstas, dažniausiai naudojamas vidutinio storumo (80–100 g) ofsetinis (baltas) arba knyginis (gelsvas) popierius. Šios popieriaus rūšys neblizgios, mažai peršviečiamos, todėl patogios skaitymui. Meno ir reprezentaciniams leidiniams gaminti dažniau naudojamas įvairių storių kreiduotas (slidus) popierius, ant jo atspausdintos nuotraukos ir iliustracijos atrodo dailiau. Galimi ir kiti popieriaus pasirinkimai: perdirbtas, spalvotas, dekoratyvinis.

Įprastai viršeliui gaminti naudojamas popierius, kuris papildomai dengiamas laminatu (matiniu arba blizgiu). Laminatas viršeliui suteikia papildomo tvirtumo, padaro jį ilgaamžiškesnį ir atsparesnį pažeidimams. Ruošiant viršelį galima naudoti ir kitas medžiagas: odą, jos pakaitalą – baladeką, drobę. Darbas su šiomis medžiagomis kiek sudėtingesnis, užrašams ir kitiems grafiniams elementams uždėti reikalingi šilkografiniai procesai, kuriems taikomi papildomi gamybiniai apribojimai.

Tiražas. Knygas spausdiname mažais ir dideliais tiražais, nuo 1 vieneto iki ...

Papildomi sumanymai. Galime pagaminti knygų aplankus, įklijuoti juosteles (skirtukus), pasiūlyti įvairių priklijuojamų priedų: kišenėles CD diskams, vizitinėms kortelėms. Knygas rišame ne tik automatizuotai, bet ir rankiniu būdu, tai leidžia gaminti kieto įrišimo knygas su atlenkiamais lapais, taip pat pasiūlyti jungtinio tipo tiražus.