Albumai, fotoalbumai ir fotoknygos

Mes gaminame albumus, fotoalbumus ir fotoknygas. Iš esmės tai tas pats gaminys skirtingais pavadinimais, skiriasi tik savo turiniu. Rengiant albumus pagal kliento norus paruošiamas viršelis, o lapai paliekami tušti, juose turinį užsakovai susideda patys: susiklijuoja nuotraukas ir įsirašo prierašus. Rengiant fotoalbumus ir fotoknygas – atvirkščiai, visa medžiaga sudedama į kompiuterinį maketą ir gamybos metu atspausdinama tiesiai ant knygos lapų. Fotoalbumais vadinami gaminiai, kurių turinys – nuotraukos, o fotoknygomis – albumai, kuriuose šalia nuotraukų yra įvairių prierašų.

Spaustuvės idėjos

Fotoalbumas ar fotoknyga gali tapti dovana artimiesiems, maloniu prisiminimu patiems ar smulkmena, papildančia Jūsų šventę. Žemiau dažniausiai pasitaikantys sumanymai.

Vestuvių fotoalbumas. Tvirto įrišimo albumas kietu viršeliu, kuriame tiesiai ant lapų atspausdintos Jūsų šventės nuotraukos. Tiek viršelio dizainas, tiek ir nuotraukų išdėstymas parengiamas pagal Jūsų pageidavimus. Fotografijos gali būti įrėmintos pritaikant papildomus padailinimus arba atvirkščiai, užimti visą lapą, kad nesimatytų kraštų.

Fotoalbumai įvairioms fotosesijoms. Kaip ir vestuvinis fotoalbumas, tai tvirto įrišimo knyga kietu viršeliu su Jūsų nuotraukomis ir Jums pritaikytu dizainu.

Palinkėjimų knyga. Įprastai gaminama parengiant kietą viršelį su šventės šeimininkų nuotrauka ar vardu, vidinius lapus paliekant tuščius arba juos šiek tiek padailinant, taip sukuriant vietą svečių palinkėjimams.

Krikštynų fotoknyga. Dažniausiai gaminama kvadrato formato knyga kietu viršeliu. Vidinių lapų kairėje pusėje įdedamos krikštuko nuotraukos, o dešinėje padaroma vieta šventės svečių palinkėjimams įrašyti.

Vaikystės knyga. Fotoknyga, kurioje nuskanuojami ir sudedami vaiko piešiniai ir piešinių komentarai. Parinkus temas: „Kuo aš būsiu užaugęs“, „Geriausias draugas“, „Mano šeima“, „Kas man patinka labiausiai“ ir t. t., pagaminamas prisiminimas, kuris tampa įdomiu ne tik tėvams, seneliams, tačiau ir pačiam vaikui, juk įdomu po 20 metų atsiversti ir prisiminti, kaip matei pasaulį vaiko akimis. Knygoje gali būti įdedamos ir vaiko nuotraukos.

Užrašų knygelė. Asmeninė užrašų knygelė vienetiniu pagal Jūsų pageidavimus parengtu viršeliu, kurios lapai liniuoti, su langeliais ar kitais padailinimais. Esant poreikiui, į lapus galima įdėti nuotraukas, palinkėjimus ar kitą medžiagą.

Šeimos istorijos fotoknyga. Tai fotoknyga, kurioje sudėtos nuotraukos, įvairūs prierašai bei komentarai, pasakojantys šeimos ar žmogaus istoriją. Įprastai šios knygos rengiamos kaip dovanos seneliams ar tėvams jubiliejaus proga. Istorija pradedama senelių vaikystės bei jaunystės nuotraukomis, tęsiama vestuvėmis, vaikų ir jų šeimų akimirkomis, papildant draugų prisiminimais ir baigiant anūkų bei proanūkių fotografijomis bei palinkėjimais.

Reprezentacinės fotoknygos. Leidiniai, skirti įstaigų veiklos pristatymui, dažniausiai naudojami kaip verslo dovana partneriams.

Albumai. Tradiciniai albumai su vienetiniu, pagal Jūsų pageidavimus parengtu kietu viršeliu. Šių gaminių vidiniai lapai tušti ar šiek tiek padailinti, skirti nuotraukas ir įvairius prierašus dėti jau po albumo gamybos.

Mažų tiražų spaustuvės paslaugos

Mūsų spaustuvėje Kaišiadoryse rasite visas su albumų ir fotoknygų gamyba susijusias paslaugas po vienu stogu.

Mes pagaminsime Jūsų leidinį „nuo–iki“. Jums tereikia nuotraukas bei tekstus perduoti mums. Išklausę Jūsų viziją, pasiūlysime albumo dizainą ir parengsime kompiuterinį maketą. Patarsime, kokias medžiagas naudoti gamyboje. Suderinę vaizdą ir aptarę gamybinius niuansus, atspausdinsime ir įrišime Jūsų leidinį.

Albumų gamybos etapai ir kainos

Albumų ir fotoknygų gamyba skirstoma į du pagrindinius etapus: leidinio paruošimą spaudai ir spaudos bei apdailos darbus. Maketo derinimas bei leidinio paruošimas spaudai – laikui imlus procesas, jam paskirti reikėtų bent 1 savaitę. Spausdinimo ir įrišimo etapas užtrunka trumpiau, 1–3 darbo dienas. Todėl bendrai fotoalumo ar fotoknygos gamybai reikėtų paskirti 1–2 savaites.

Paruošimas. Pirmajame, leidinio paruošimo spaudai, etape sutvarkomas visas turinys, suderinamas dizainas ir parengiamas kompiuterinis leidinio maketas. Šio etapo darbų kainą vertiname individualiai, atsižvelgiame į turinio apimtį, iliustracijų skaičių, maketo sudėtingumą, ar reikalinga teksto korektūra ir pan.

Gamyba. Antrojo, knygų spausdinimo ir knygų įrišimo darbų, etapo kaina tiesiogiai priklauso nuo leidinio dydžio, apimties ir naudojamų medžiagų pasirinkimo. Šio etapo kainai įvertinti mums reikės tokių duomenų:

  • Formatas. Leidinio išmatavimai milimetrais.
  • Apimtis. Leidinio puslapių skaičiaus.
  • Tiražas. Užsakomų vienetų skaičius.
  • Spaudos tipas. Standartinė arba profesionali (skirta meninėms reprodukcijoms).
  • Popierius. Kokios medžiagos naudojamos gamybai.

Greita spauda ir popierius

Fotoalbumus ir fotoknygas galime spausdinti dviem būdais – standartiniu arba profesionaliu, skirtu meninėms reprodukcijoms.

Standartinė spauda. Įprastai fotoknygos bei fotoalbumai spausdinami standartinės (300 dpi) raiškos 4 spalvų spausdintuvu ant storesnio (200 g/m2) kreiduoto (slidaus) matinio arba blizgaus popierius. Nuotraukos ir iliustracijos, atspausdintos ant šios popieriaus rūšies atrodo dailiau. Apskritai, tai nebrangus, tačiau kokybiškas spaudos būdas, tinkantis darbams, nereikalaujantiems išskirtinės kokybės.

Albumams, kurių turinį klientai pildosi patys, dažniausiai naudojamas storas (~250/m2) ofsetinis popierius. Jis neslidus, todėl patogus nuotraukų klijavimui ir teksto rašymui. Norintiems savo gaminiams suteikti truputėlį daugiau išskirtinumo ir prabangos, siūlome naudoti dekoratyvinį popierių.

Profesionali spauda. Ieškantiems išskirtinės kokybės, siūlome spaudą itin aukštos raiškos aštuonių spalvų spausdintuvu. Jame be įprastinių CMYK spalvų naudojami ir keturi spalviniai pustoniai, kurie kartu su 1440 dpi skiriamąja geba leidžia išgauti maksimaliai natūralius atspalvius. Šiame spausdintuve taip pat naudojami 3 rūšių juodos spalvos atspalviai, kuriais galima pagaminti išskirtinės kokybės nespalvotas reprodukcijas.

Profesonaliai spaudai naudojamas storas (250–280g/m2), spausdintuvo charakteristikoms pritaikytas, fotopopieriaus. Popieriaus, dažų ir spausdintuvo suderinamumas užtikrina vaizdo kokybę ir nuotraukų ilgaamžiškumą. Gamintojo teigimu, nuotraukos ir po 20 metų nepraras savo išvaizdos. Fotopopieriaus paviršius nėra lygus, jis padengtas smulkiomis granulėmis, tai vaizdui suteikia papildomo gilumo. Apskritai galima rinktis iš keliolikos skirtingų popieriaus rūšių, pritaikytų profesonaliai spaudai.

Viršelis. Viršelis gaminamas storo knyginio kartono lapus apdengiant popieriumi, oda, jos pakaitalu baladeku, drobe ar kitu techniniu audeklu. Įprastai viršeliui gaminti naudojamas popierius, kuris papildomai dengiamas laminatu (matiniu arba blizgiu). Laminatas viršeliui suteikia papildomo tvirtumo, padaro jį ilgaamžiškesnį ir atsparesnį pažeidimams. Ruošiant viršelį su kitomis medžiagomis (oda, baladeku, drobe) užrašams ir kitiems grafiniams elementams uždėti reikalingi šilkografiniai procesai, kuriems taikomi papildomi gamybiniai apribojimai.