Klijuotos knygos minkštais viršeliais

Knygų ir brošiūrų gamyba bei įrišimas

Paskirtis. Šis gamybos būdas taikomas poezijos ir prozoms knygų, taip pat didesnės apimties katalogų, informacinių ir reklaminių leidinių, žurnalų ir vadovėlių leidyboje.

Įrišimas. Gaminant klijuotus leidinius, parinktų lapų kraštas ištepamas karštais klijais ir gautas blokas priklijuojamas prie puskiečio viršelio. Tai nebrangus, tačiau pakankamai tvirtas ir profesionaliai atrodantis įrišimo variantas. Klijavimą rekomenduojame vidutinės apimties (iki 200 puslapių) knygų gamyboje, storesnius leidinius prieš klijavimą siūlome susiūti.

Papildomi sumanymai. Vidiniai lapai gali būti susiuvami prieš klijavimą, taip gaminamos siūtos - klijuotos brošiūros. Jos patvaresnės, tai svarbu, jei knygos dažnai vartomos ar jos puslapių skaičius labai didelis.

Viršelio atvartai – vieta papildomai informacijai: anotacijai, autoriaus nuotraukai, anksčiau išleistų knygų sąrašui ir pan. Atvartai pastorina leidinio viršelį, daugeliui knygos su atvartais dailesnės. Šis gamybos būdas dar vadinamas „prancūzišku įrišimu“.

Tiražas. Knygas spausdiname mažais ir dideliais tiražais, nuo 1 vieneto iki ... Formatas. Knygos klijuojamos per ilgąją arba per trumpąją kraštines, taigi, leidinys gali būti tiek stačias, tiek ir gulsčias. Maksimalus klijuojamos kraštinės ilgis 330 mm.

Popierius: Klijuotoms knygoms dažniausiai naudojamas vidutinio storumo (80–100 g) ofsetinis (baltas) arba knyginis (gelsvas) popierius. Abi popieriaus rūšys mažai peršviečiamos, todėl patogios teksto skaitymui. Galimi ir kiti popieriaus pasirinkimai: kreiduotas (slidus), perdirbtas ar spalvotas.

Įprastai viršeliai spausdinami ant storo (230–250 g) puskartonio ar popieriaus ir iš išorinės pusės dengiami laminatu (matiniu arba blizgiu). Laminatas viršeliui suteikia papildomo tvirtumo, padaro jį ilgaamžiškesnį ir atsparesnį pažeidimams, tuo pačiu šiek tiek pagyvina spalvas.